Susuz Patlıcan Yemeği

Kategoriler Benim Dünyam 11.10.2011 05:44:24

Susuz Patlıcan Yemeği
Alışılagelmişin dışında bir yazı ile sabahın bu saatinde karşınızdayım hemde ne için? Susuz patlıcan yemeği :) Kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek, ben yapmam bunu dediğim bir çok şeyi bekar hayatının gereği yapmaya başladım. Bunlardan biri de yemek. Sebzelerin doğranması dışında benim için oldukça eğlenceli geçen yemek süreci ev arkadaşlarımın yemeği beğenmesi ile daha keyifli bir hale geliyor. Artık tadı güzel olduğu için mi yiyorlar yoksa aç oldukları için mi yiyorlar emin değilim ama hiç yemek kalmıyor :)

devamı »

İstanbul'da İlk Gezi: Büyük Ada

Kategoriler Benim Dünyam 18.09.2011 10:19:51

İstanbul'da İlk Gezi: Büyük Ada
Uzun bir aradan sonra İstanbul gezimize ilk olarak Büyük Ada ile başlangıç yaptık. Berat ile Kabataş iskelesinden başlayan yolculuğumuz Heybeli Ada'dan sonra son durağımız Büyük Ada ile devam etti. Ada'ya inişimizle beraber etrafı ucu bucağı görünmeyen maviliklerle kaplı çam ağaçlarıyla örtülü muhteşem bir doğayla karşı karşıya kaldık :) Kısa süreli bir keşif turunun ardından nerede ne var nereleri gezebiliriz öğrendikten sonra daha eğlenceli olacağını düşünerek faytonla gezmek yerine bisiklet kiralayarak Ada turumuz başlamış oldu. Bisiklet kiralarken aldığımız harita ve telefondan yararlandığımız maps ile Ada'nın altını üstüne getirdik ve Ada'nın tamamını dolaşmak için 14 kilometrelik yolu bisikletlerle turladık :)

devamı »

İstanbul'da İlk Turu Tamamladık

Kategoriler Benim Dünyam 26.08.2011 14:46:46

İstanbul'da İlk Turu Tamamladık
Bugün İstanbul'da geçirdiğim 60. günüm. Yeni bir iş, yeni bir hayat başlıklı yazımda belirtiğim gibi zaman öyle çabuk geçti ki ne zaman 60 gün oldu farkında bile değilim. Ramazan ayının girmesiyle birlikte uykulara doyamamalar, bugün ne yiyeceğiz derdinin artması ufak tefek sıkıntılar çıkartsa da gayet güzel bir Ramazan geçirdik :) Önümüzdeki günlerde bayram ve sınav nedeniyle Konya'ya dönüş yaparak İstanbul'daki ilk turumuzu tamamlayacağız. Yeni bir yazı yazmam çok uzun zaman alacağı için şimdiden hayırlı bayramlar dilerim.

devamı »

Sayfalar 1245»

© 2007 - 2019 Sırrı ÖZDEN Blog | yasemin düşler bahçesi

İmza