jQuery ile Animasyonlu Menü Yapmak

Kategoriler jQuery 03.01.2009 19:27:13

Üzerinde çalıştığım yeni projemde, kullanmak üzere araştırma yaparken rastladığım bu menü uygulaması çok hoşuma gitti.CSS Sprite tekniği kullanılarak oluşturulan resimlerin jQuery ile efekt kazandırılarak hareket ettirilmesiyle oluşan bu menü mutlaka hoşunuza gidecektir.

devamı »

CSS'ye Başlangıç E-Kitap

Kategoriler Css 31.07.2010 20:04:42

Css üzerine yazdığı yazılarla tanıdığımız Fatih Hayrioğlu makalelerini derleyip hazırladığı ilk kitabını paylaşıma açtı.

Uzun süredir üzerinde çalıştığım CSS'e başlangıç kitabımı bitirdim. Aslında buna bir kitap demek ne kadar doğru bilmiyorum. Tam doğru tanımı makalelerimin derlenip düzenli hale getirildiği bir e-doküman demek daha doğru olur.

devamı »

Beta 2.0 ile Yayına Devam

Kategoriler Proje Günlüğü 31.07.2010 20:05:03

Çalışmalarını sürdürdüğüm İçerik Yönetim Sistemim, Beta 2.0 sürümüyle tekrar yayına girdi.İlk sürüm için aldığım güzel yorumlar üzerine ikinci sürümde yeni temayla yayına başladım.Yapılan yorumlar içerisinde rasgele karakterlerle yazılmış ad-soyad ve e-posta bilgisiyle atılan "Wordpress varken ne gerek vardı" gibi yapılan yorumları yayınlamadım.Benim buradaki amacım yeni bir wordpress yapmak veya onun yerine geçmek değil.Tek amacım neler yapabildiğimi görmek ve kendime ait bir betiğimin olmasını sağlamaktı.Bunuda başarıyla sağladığımı umuyorum.

devamı »

Sayfalar

© 2007 - 2019 Sırrı ÖZDEN Blog | yasemin düşler bahçesi

İmza