Bir sınavın daha sonuna geldik

Kategoriler Benim Dünyam 29.11.2010 07:35:31

Bloğumda kişisel yazılara pek yer vermesemde uzun süredir yazmadığım için KPSS sınavından bahsetmek istiyorum. Hiç aklımda olmamasına rağmen gelecek kurmayı düşündüğüm bir insan için ileride bizim için daha uygun olacağını düşünerek KPSS sınavına girme kararı aldım. Sınavda başarılı olabilmem içinde mutlaka bir dershaneye gitmem gerekiyordu çünkü bilgilerimin üzerinden uzun zaman geçmişti ve güncellemem gerekiyordu. O an içinde bulunduğum şartlar el vermediği halde bazı şeylerden ödün vererek bir hevesle dershaneye yazıldım. Aklımda düzenli çalışmak sınavda başarılı olmak var.

Tabi yazıldım ama boşuna. Sonrasında yaşanan olaylar benim tamamen dershaneden soğumama sebep oldu. İstediğim verimi alamadım, derslere girmedim falan filan. Dershaneden verilen kitaplar, yaprak testler, aldığım yardımcı kitaplar hepsi olduğu gibi tertemiz. Ne bir kitabın kapağını açtım, nede bir yaprak testi alarak soruları çözdüm, paketiyle duruyorlar. Zaman geçiyor kurs bitiyor. Bir yanda ailemin çalış şunu yap bunu yap baskısı bir yanda kaçan hevesim, yıkılan hayallerim :)

 

Sınava 1,5 aya yakın zaman kala etütler başlıyor, deneme sınavları yapılıyor ben yine ortalarda yokum. İçimden çalışmak birşeyler yapmak geliyor ama yok nasıl olsa sınava daha zaman var çalışırım diyerek günleri geçiştiriyorum. Eğitim Bilimleri sınavında yaşanan kopye olayları ile sınavlar ertelenince ek olarak 2 ay daha çalışma imkanı doğuyor. Yeni bir karar alıyorum işten dönünce akşamları hiç ara vermeden çalışacağım tüm kitapları bitireceğim testleri çözeceğim ama nerde yine geçiyor günler ve bugün sınav geldi çattı. 

Ne zaman sınava girecek olsam gireceğim gün elimde kitap, defter çalışırdım bugün hiç umursamaz bir şekilde pazar gününün keyfini çıkardım. Ama aklımda bir yerlerde sınav büyük bir takıntı olarak duruyordu. Eğitim Bilimleri sınavında yaşanan kopye olaylarından sonra alınan önlemler nedeniyle yanıma biraz para, nusüf cüzdanı ve sınav giriş belgesini aldım. Kolumda saatim cebimde telefonum ve cüzdanım olmayınca kendimi bi tuhaf hissettim :) Sınava 1 saat kala zar zor tıklım tıklım dolu dolmuşa bindim ve  sınava gireceğim Atatürk Kız Meslek Lisesine geldim. Güvenlik kontrollerinin ardından sınıfta yerimi aldım ve ardından sınav başladı. Sınav beklediğimden de kötü geçti. Sınavın bitmesine 15 dakika kala sınıftan çıktım. Öyle bir rahatladım ki sınavı atlatınca bu kadar rahatlayacağımı düşünmemiştim :) 

Şimdi şöyle bir geriye bakıp düşünüyorum da aldığım bu sonuçtan hiç pişman değilim. Hayattan beklentilerimiz her zaman istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Keşke istediğim gibi olsaydı ama olmadı. Başka bir yazı da görüşmek dileğiyle hoşçakalın.. :)

(6) yorum yapılmış, Sende yorum eklemek ister misin ?

Alper DURUKAN
Alper DURUKAN - 25.05.2011 00:00:00
#6

Yılmaz' a üzülerek katılıyorum. Öyle bir sistem ki tamamen seni içine sindirmeden yakanı bırakmıyor, bir şekilde dönüp dolaşıp yine karşına çıkıyor :)

ibrahim
ibrahim - 13.02.2011 00:00:00
#5

yoksa çaktırmadan bilgi dersanesinin reklamını mı yapıyosun? kpssde kaybeden aşkta kazanıyormuş boşver :)

Can Dirgen
Can Dirgen - 05.02.2011 00:00:00
#4

Hepimizin içine başarma isteği doğuyor. Ama uygulamaya gelince .... yalan oluyor :)

Yılmaz Barış
Yılmaz Barış - 24.12.2010 00:00:00
#3

Bazen bitse de gitsek diyor insan. İyi ya da kötü bitiyor ve rahatlıyorsun fakat, tekrar dönüp dolaşıp, önümüze çıkıyor tekrar.

Onun için iyi ya da kötü değil mümkün olduğunca en iyiye oynamak lazım. Plağı geri sarmamak için....

Sırrı
Sırrı - 29.11.2010 00:00:00
#2

Yazıyı yazarken baya oyalandım son kısım aceleye geldi nasıl bağlayacağım bilemedim :)

hilal karacelik
hilal karacelik - 29.11.2010 00:00:00
#1

blog okumayı severim bide sırrının kine bakıyım dedim güzel güzel okudum yazının sonuna kadar, nedensiz bir şekilde güzel bir şekilde bağlar heralde yazıyı die bi beklentiye girdim ama "Şans eseri aynı dolmuşçuya denk geldim ve bugünde böyle geçti. Okuduğunuz için teşekkürler :)" bitisi beklentilerimi karşılamasada tebessüm ettirdi :))

Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur.

© 2007 - 2019 Sırrı ÖZDEN Blog | yasemin düşler bahçesi

İmza