McAfee SiteAdvisor ile Güvenli Sörf

Kategoriler İnternet Yazılım 31.07.2010 20:05:37

Yaklaşık 2 aydır kullanmaya başladığım McAfee SiteAdvisor hakkında bir türlü yazmaya vakit bulamamıştım.Arkadaşım Berat sayesinde tanıştığım McAfee SiteAdvisor web sitelerinin güvenliği derecelendiren bir yazılım.Web siteleri üzerinde spyware, adware, virüs, tarayıcı tabanlı ataklar, phishing, spam vb. güvenliğinizi riske sokacak tüm tehditleri inceleyerek ayrıntılı rapor sunuyor.En güzel özelliği ise İnternet Explorer ve Firefox browserlarda kullanabileceğiniz bir eklenti yazılımı olması.

McAfee SiteAdvisor Eklentilerinin Kurulumu
McAfee SiteAdvisor, sitesine girdiğiniz tarayıcıyı tespit ederek anasayfa üzerinden yükleme işlemi yapmanız için sizi yönlendiriyor.Eğer buna gerek duymadan yükleme yapmak isterseniz ;
İnternet Explorer tarayıcınızla bu sayfaya,Firefox tarayıcınızla bu sayfaya girmeniz gerekiyor.Kurulum işlemleri için McAfee SiteAdvisor sizi yönlendirerek kurulumu tamamlıyorsunuz.
Eklentiyi Kurdum Ne İşime Yarayacak ?
McAfee SiteAdvisor sitelere göz atarken güvende olmanızı

ve arama yaparken güvende olmanızı sağlıyor.

Peki McAfee SiteAdvisor Siteleri Nasıl Test Ediyor ?
Bunun için McAfee SiteAdvisor mühendisleri Web'de bulunan tüm Web sitelerini, yüklemeleri ve e-posta kayıt formlarını test etmek için bir otomatik robot sistemi kurarak testlere başlamışlar.
Test Edilen Siteleri Nasıl Anlayacağım ?
Test edilen siteler üzerinde McAfee SiteAdvisor renk değişimini göz önünde bulunduracaksınız.Buna göre ;
Yeşil uyarı sitenin test edildiğini ve önemli bir sorunla karşılaşılmadığını belirtiyor.
Sarı uyarı sitenin test edildiğini ve bazı küçük güvenlik veya rahatsızlık sorunları olduğunu gösteriyor.
Kırmızı uyarı sitenin test edildiğini ve bu siteyi kullanmadan önce dikkate almanız gereken bazı ciddi sorunlar olduğunu gösteriyor.
Eğer gri renkde bir uyarı ile karşılaşırsanız bu sitenin test edilmediğini gösteriyor.
Google Arama Sonuçlarında McAfee SiteAdvisor
Google arama sonuçlarında renk değişimlerini tam olarak gösterebilmek için bir çok arama yaptım ama tam istediğim gibi bir sonuç alamadım.Bunun üzerine "wordpress crack" gibi bir saçma arama yaparak istediğim sonucu aldım.Aşağıdaki google arama sonuçlarına bakınız ve devam edelim.

Arama sonucunda McAfee SiteAdvisor'un 4 uyarı rengini görebiliyorsunuz.Uyarılar üzerine geldiğinizde test sonuçlarını öğrenebilir ve daha ayrıntılı bilgi için Ek Bilgi linkinden yardım alabilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış, yorum eklemek ister misin ?

Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur.

© 2007 - 2019 Sırrı ÖZDEN Blog | yasemin düşler bahçesi

İmza