Yine, Yeni, Yeniden...

Kategoriler Proje Günlüğü 31.07.2010 19:58:06

küstüm bloğa Sürekli yeni başlangıçlar yaptığım blog hayatımda adam akıllı bir blog tutmasını beceremedim.Ne zaman bu son artık yazacağım desem de olmadı.Hep yeni başlangıçlar, hep aynı şeyler.Dahası ne zaman yeniden yazmaya karar versem ya içeriği sıfırladım yada tasarımda değişiklik yaptım.Yine herşeye sıfırdan başlamaya karar verdiğim, yeni tasarımla yazmaya devam edeceğim dediğim şu günde herşeyden vazgeçtim ve ufak tefek değişiklerle yazmaya devam edeceğim.Aslında yazmaya 1 hafta önce karar vermiş ve bir kaç düzenleme yapmıştım ama içim hiç rahat etmedi.

 

İlk olarak değişikliğe resimli bağlantıları kaldırarak başladım.Eklediğim bağlantıların hepsi benimle iletişime geçip eklememi isteyen arkadaşlardı ve çoğunu eklemiştim.Ama gördüm ki bağlantısını eklediğim arkadaşların çoğunluğu kendi sitesinden benim bağlantımı kaldırmışlar.Durum böyle olunca bende kızgınlıkla resimli bağlantıları kaldırdım.Kurunun yanında yaşta yanar hesabı bağlantımı kaldırmayan arkadaşlarda araya kaynadı.Bu yazıyı yazdıktan sonra bağlantım ekli olan arkadaşlarla iletişime geçmeye çalışıp kaldırmalarını rica edeceğim.

 

İkinici değişikliği ise bloglarda çok rastlamaya başladığımız Google Friend Connect'i ekleyerek yaptım.Sitemi takip eden arkadaşlar kayıtlarını yaparlarsa sevinirim.

 

Üçüncü değişikliği beni sinir eden yorum kutucuğu üzerinde gerçekleştirdim.Ajax kullandığım yorum kutusunda yorum yapıldıktan sonra Yorumunuz Kaydedildi! uyarısı çıkmasına rağmen aynı yorumu arka arkaya gönderen arkadaşlar olması üzerine yorum yapıldıktan sonra yorum kutucuğunu gizleyerek bu sinir edici durumdan kurtuldum =)

 

Dördüncü ve son değişikliği yorumlara Gravatar ekleyerek tamamladım.Artık yorumlar rengarenk olacak

 

Beşinci ve en önemli değişiklik ise artık bloğuma vakit ayıracak ve birşeyler karalamaya çalışacağım.Takipte Kalın.

(7) yorum yapılmış, Sende yorum eklemek ister misin ?

sesli chat
sesli chat - 07.07.2011 00:00:00
#7

evet katılıyorum yorumcu ve çok önemlidir daha bir ilham veriyor webmastere

Sanaloji
Sanaloji - 23.12.2010 00:00:00
#6

Tesadüfi bir arama ile sitenize rastladım ve bu yazınıza yorum yapmadan geçmek istemedim :)
Bende aynı şekilde sürekli başlangıçlar yapıp bir türlü rutine bağlayamayanlardanım ne yazık ki , ama bu sefer kararlıyım olacak :)

İyi bloglamalar...

ercan yılmaz
ercan yılmaz - 09.10.2010 00:00:00
#5

Hocam Siten Çok Güzel Eline Sağlık Başarılar Dilerim

emre
emre - 24.09.2010 00:00:00
#4

Çok şık görünüm olarak doyurucu, göz okşayıcı bir blog olmuş.
Sen hep artık yazmayacam demissin, ben her zaman yazmalıyım birseyler diyorum ama elimden gelmiyor yazmak :D

Sırr
Sırr - 03.08.2010 00:00:00
#3

Merhabalar Savaş,
Artık şuanki tasarım son böyle devam edeceğim içeriğe önem vereceğim :)

Savaş Çalışkan
Savaş Çalışkan - 03.08.2010 00:00:00
#2

Merhabalar sırrı abi,
Bu yazından yazdıklarının hepsi bana da oluyor neden diye sorarsan bir webtasarımcısı sürekli yeni birşeyler üretmek ister aynı şeyden bir süre sonra sıkılır yazma hevesi kaçar vs. Ve öyle haber, teknoloji değilde kişisel site ise zaten yanmışız demektir. Ama okuyucuların seni yalnız bırakmadığı sürece yazmaya devam et sıkılmadan gerekirse tasarımda ufak değişikler yap canın sıkılmasın.

Emre Can GÜLSOY
Emre Can GÜLSOY - 13.11.2009 00:00:00
#1

hadi göreyim seni :)

Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur.

© 2007 - 2019 Sırrı ÖZDEN Blog | yasemin düşler bahçesi

İmza